facebook twitter instagram
Üzemeltető: Blogger.
  • Személyes
  • Magyar Dizájn
  • Kozmetikumok
    • Hazai Kozmetikumok
    • Beauty Geek
  • Zero Waste
  • Interjúk
  • Dizájn Külföldről

Beauté avec Sophie


ÚJRATASAKOK és ÚJRASZALVÉTÁK
www.cibi.hu 

Az elmúlt időszakban a környezettudatosabb életmód fontossága bennem is jobban megmozdult és nem tagadom ehhez köze volt a social media szerepének is. Sok TED(konerenciák globális sorozata) előadást néztem és rátaláltam több olyan előadóra is, akik ezt a tudatosságot hitelesen és szívből végzik és nem csak a trend miatt beszélnek erről. Mindeközben egyre nagyobb népszerűségnek örvend a zero waste életmód, aminek az útjára én is ráléptem. Elsősorban azért, hogy csökkentsem a saját ökolábnyomom, másodsorban úgy gondolom ez a fajta tudatosság, amit ez az életmód hordoz magában, az élet minden más területén is kamatozni fog. 

Mint minden változást, ezt sem könnyű összeszervezni az eddigi életvitellel, nem egyről a kettőre történnek a változások és vannak, lesznek olyan helyzetek, amikor egyszerűen nem szabad bűntudatot érezni, azért, mert esetlegesen megcsúsztál. Értem ezt arra, amikor egy hosszú fáradt nap után leveszel a polcról egy túró rudit és rájössz, hogy igen ez a csomagolás is a szemétben fog landolni. Itt nem az a lényeg, hogy 0-ra csökkentsük az általunk termelt szemetet, mert ez azt hiszem, hogy majdhogynem lehetetlen, hanem ahol tudunk és amilyen formában tudunk tegyünk a környezetünkért mi is.



Szerencsére a magyar alkotók között is van jó néhány olyan márka, akik erre építették fel a saját brandjüket is. Emlékszem, hogy gyerekkoromban technika órán mennyi hasznos kis tárgyat készítettem saját kezűleg és arra, hogy anyukám minden egyes nap kis konyharuhába és szendvicstartóba tette a tízóraim és az uzsonnám. A rohanó világban a reggeli rendszerint elmarad vagy munkába menet bekapunk valamit egy pékségben. Az egészséges étkezés szempontjából is pozitív dolog, hogy időt szánunk az étel elkészítésére és környezettudatos becsomagolására.

A Cibi Újraszalvéta márka megkeresett augusztusban, hogy lenne-e kedvem egy együttműködésre. Mivel ezelőtt is ismertem a márkát és amúgy is szerettem volna beszerezni tőlük terméket, így igent mondtam.  A Cibi fő vonala a környezettudatos, többszöri használatra is alkalmazható szalvéták és tasakok forgalmazása. Ezek alternatívaként szolgálnak a csomagolásra és nem kell minden egyes alkalommal az eldobható alufóliát, nejlonzacskót vagy a folpackot felhasználni, így kevesebb szemetet termelünk. Mindemellett a Cibi rendkívül szép mintákkal dolgozik, sok gyermeki motívum megtalálható a kínálatban, de ha valaki kevésbé szereti az ilyen stílust, az is tud találni magának valót. 


A termékek nincsenek nálam annyira régóta, de ezek nem is olyan dolgok, amiket hetekig vagy akár hónapokig tesztelgetnem kellene a hatásuk miatt. A márka a minta kiválasztását rám bízta és én, már jó pár héttel a megkeresés előtt kinéztem magamnak ezt a balerinás verziót, így most sem kellett nagyon gondolkodnom mit is válasszak. Az anyagok minősége nagyon jó, szépek az elvarrások, sehol sem bomlik, a cipzár sem akad, a tépőzárak is megfelelően tartanak.

Én egy teljes szettet kaptam kipróbálásra, ami egy anyagszalvétát, egy cipzáros snack tartót és egy szendvicscsomagolót tartalmazott. Az utolsó kettő termék belső fele vízhatlan anyagból van, így ha össze is kenitek őket nagyon könnyedén tisztíthatóak. Én voltam is olyan ügyes, hogy a szendvicsembe tett piros arany meg is fogta a csomagolóm belső részét, így arra készüljetek, hogy bár letudjátok tisztítani róla a foltot, de ami nagyon fog, az halványan ott is fog maradni a belső felületen. Ezeken kívül találkozhatunk a webshopban méhviaszos csomagolók több fajtájával is, amik tökéletesek egyes ételek lefedésére vagy tárolására. 



Nálam remekül funkcionálnak a kapott darabok, nem kell többé nejlonzacskóba vagy műanyagdobozba tennem a gyümölcsöm és ez a megoldás jobban késztet arra is, hogy betartsam a napi többszöri, változatos étkezést. Ha megtetszett nektek ez a megoldási forma a cibi.hu oldalon tudtok magatoknak is rendelni, a választék elég bőkezű. A márkának pedig egyúttal szeretném megköszönni a lehetőséget, biztos vagyok benne, hogy nagyon sokáig elkísérnek ezek a cuki balerinák a mindennapokban.


/A szett ára: 6500 FT/

Ti lecserélnétek a környezetszennyező csomagolást ezekre a cukiságokra?


a termékeket tesztelésre kaptam 
szeptember 21, 2018 No megjegyzés
London


Egy nagy csapattal indultunk neki az utazásnak végül aztán kettesben mentünk Napocskával, közel 2 év tervezés és lám itt is vagyunk. Maga az út ennél hosszabbra volt tervezve és nem csak Londont fedte volna le, de aztán se anyagiakban se időben nem tudtuk megoldani a nagy angliai túrát. Azt hiszem, hogy mindkettőnk nevében mondhatom, hogy ezt a forgatókönyvet is nagyon szerettük megélni. Maga a szervezés része fokozatosan alakult, hiszen elsőként még csak beszéltünk az útról, időpontokról, helyszínekről, aztán néhány hónap múlva már foglaltunk is. 

Foglalások:

A repülőgép lefoglalása párhuzamosan zajlott a szállás és a Harry Potter Stúdió foglalásával. Május közepén foglaltuk le mindhármat. A Londonba tartó járatok árban, napról-napra változnak, így a jegyen nagyon sokat lehet spórolni, ha nem annyira kötött előre az utazás és lehetőség szerint nem csúcsidőben akar menni az ember. Mi nem tudtunk kifogni egy olcsóbb repülőjegyet, fix időpontunk volt, amihez nekünk kellett alkalmazkodni. Ráadásul mi elsőnek repültünk, így biztosra akartunk menni és kiváltottunk két utazáskönnyítő szolgáltatást is. Külön fizettünk azért, hogy a poggyászunkat felvihessük a gépre és külön az elsőbbségi beszállásért. Így utólag nem bántam meg, főleg azért, mert mostanában nagyon sok kavarc volt a Ryanair háza tájékán is és az embertömegben igen jól esett, hogy nem kellett annyit sorban állni. 

Hajnalban értünk ki a repülőtérre, picit korábban érkeztünk és vártuk, hogy ki legyen írva a járatunk. Mi online becsekkoltunk már, így tulajdonképpen nem kellett kivárnunk az ezzel járó sorban állást. A repülőtéren hajnalban is nagy a tömeg, nem is értem mire számítottam. Előző este csomagoltam szendvicset, tettem be vizet, de őszintén szólva az izgulás és a hirtelen helyezkedés miatt ez a reggeli procedúra elmaradt. Azt javaslom nektek, otthon egyetek néhány falatot, így biztosan több erőtök lesz az úton. Hosszú kordonok vezetnek végig, míg aztán kapukon, ajtókon keresztül bejut az ember arra a platformra, ahová az ő jegye szól. Az első rosta után volt egy nagyobb váróterem, ahol rengeteg üzlet várta a vásárlásra éhes vevőket és ezek a helyek eléggé tömve is voltak. Budapesten volt egy TonyMoly termékeket forgalmazó üzlet is, de a nagy sietségben odafele és visszafele is elmaradt a boltban való szétnézés. Egyébként azt hiszem, hogy azt nem kell taglalnom, hogy ezek a helyek nem éppen az olcsó áraikról híresek.

A folyadékokra, a súlyokra és a megfelelő érkezésre mindenképp figyeljetek oda. Igazából nem is volt vészes a repüléssel járó macerák sora, csak így hajnalban a sok várakozás, a tömeg és a kialvatlanság, az utána jövő utazás lefárasztja az embert. 

A szállásnál nálunk szempont volt, hogy ne legyen annyira kint a belvároshoz képest, jó környéken legyen és persze ne legyen egy vagyon. Én ragaszkodtam a hotelhez, egyrészt azért, mert még sosem laktam hotelben, másrészt mert szerettem volna egy kis közös kuckót, még ha csak néhány napra is. Az airbnb-n is gondolkodtunk, de aztán rátaláltunk a Bookingon a Royal Victoria ibis London Excel Docklands Hotelre és minden szempontunknak eleget is tett. Ár-érték arányban korrekt volt, 30 percre voltunk a Tower-től, saját fürdőszobánk is volt és nagyon közel voltunk Greenwichhez is. A közlekedés is nagyon jó volt innen, bár maga a hely nem éppen tükrözi Londont, mert ez egy olyan része a városnak, ami inkább gyártelep, irodaházak gyűjtőhelye, nem pedig a szép, barna téglaházakat, a színes belváros forgatagát jeleníti meg.

A Harry Potter Stúdióról, a foglalásáról és minden egyéb tudnivalóról ezzel kapcsolatosan, a következő posztban találkozhattok külön is. *


GREENWICH



A repülőtérről két választásunk volt, hogy a szállásra érjünk, ami a vonatot és a kétszeri átszállást jelentette vagy a londoni magyar taxi szolgáltatást. Ár és idő függvényében is a taxi mellett döntöttünk és nem bántuk meg. Hazafelé is erre esett a választásunk, mindkét esetben nagyon kedves és készséges sofőrünk volt. Ezt a szolgáltatást is érdemes időben lefoglalni és nem az utolsó pillanatra hagyni. 

10-re értünk a szállásra, de bejelentkezni még nem tudtunk, mert csak délután vehettük át a szobánkat, így letettük a csomagjainkat és rögtön enni indultunk. Londonban az étkezés nagyon drága, így azt tudtuk, hogy a héten nem lesznek nagy étkezések . A városban a Sainsbury's és a Tesco a két fő bevásárlóhely, amik közül nekünk mindig az utóbbi volt a közelben. A helyieknek, a turistáknak nagyon jó kis kedvezmények voltak a Meal Deal keretein belül. 3 fontért lehetett választani innivalót, snacket és valamilyen előre csomagolt ételt. Én mindig valamilyen paradicsomos tésztát, smoothiet és gyümölcsöt választottam. Ez a hét nem igazán telt a környezettudatosság jegyében, legalábbis étkezés fronton nem, mert minden nagyon durván be volt csomagolva.
Egy helyi kis büfében megkóstoltuk a híres angol reggelit is, nem volt rossz, de nem ez a típusú étel az, amit hosszútávon elviselne a szervezetem. Erről írtam egy hosszabb bejegyzést az egyik Instagram posztomhoz is.



Az első utunk Greenwichbe vezetett, illetve az Oyster kártya kiváltása is ekkor történt. Londonban a közlekedést nézve turistaként, ez a leginkább kifizetődő. Ez a kék kártya minden tömegközlekedésre alkalmazható és egy kis utánajárásnak köszönhetően mi is nagyon jó hasznát vettük. A buszokat le kell inteni és elég csak felszálláskor lecsipogtatni a kártyákat. A metró-, vasút-, és DLR állomásoknál zónák vannak, amik elősegítik az átláthatóbb haladást. A zónarendszerekkel érdemes tisztában lenni és elhelyezni a megnézni kívánt nevezetességeket, mert a kártyahasználat is máshogy működik, mint a busznál. Kiszálláskor is le kell húzni a kártyákat és egyes zónarészeken, olykor állomások között is. Ha nem jól használjátok, akkor akár 80 fontot is a nyakatokba varrhatnak, így ez miatt is érdemes jól megtervezni az utakat.  Az Oysterre mindig 5 fonttal többet kell költeni első használatkor, amit az utazás végén vissza lehet igényelni a maradék összeggel együtt.


Mi az Empirates Air Line-nal utaztunk át North Greenwichbe, majd onnan tovább a nevezetességekhez. Greenwich a Temze déli partján helyezkedik el és a "greenwichi délkör", a 0° hosszúsági kör, a GMT miatt olyan nevezetes. Itt található még a greenwichi Királyi Obszervatórium, a Greenwich Egyetem, a híres királyi park, a Nemzeti Tengerészeti Múzeum és egy kis magyar vonatkozás is szemet szúrhat az ide látogatóknak, ugyanis Londonban itt található a Kossuth utcanévtábla is, egy eldugottabb zsákutcában.






CHINATOWN

A szállás elfoglalása után elmentünk enni, aztán pedig be a városba. A Piccadilly Circusnál szálltunk le, onnan pedig csak sétáltunk és élveztük a belvárosi zsongást. Utcazenészek, R'N'B bandák táncoltak, a turisták között lavíroztunk, beszélgettünk és csodáltuk a nyüzsgő várost. Akartunk csinálni telefonfülkés képeket, de ezen a városrészen annyira koszos volt mindegyik, hogy inkább messze elkerültük őket. Útba ejtettünk egy Lego Store-t, ami nagyon klassz volt, csodás építményekkel, rengeteg Harry Potter-es műalkotással. A telefonfülkés képeket megejtettük végül itt, hiszen életnagyságú legófülkék sorakoztak az üzletben. Amíg Napocska jobban körbejárta a két emeletnyi terepet, én az embereket figyeltem. Hihetetlen milyen forgalom volt este 9-kor is. A metrón például aznap este szembe ült velem egy középkorú férfi, munkából jött, csapzott volt, fáradt tekintettel, kávét szürcsölt és kissé ingerült is volt, ahogy levettem. Nem tudtam nem figyelni, aztán véletlen vagy sem, a boltban visszaköszönt ugyanaz az arc, ugyanazok a vonások és láttam, hogy a megfáradt arcú férfi immár egy kivirult fiúcskává alakult, ugyanis ott találkozott a kislányával és azon az estén ő egy önfeledten játszó apuka volt, aki legóvárakat épít.

Némi kitérő után eljutottunk Chinatownba, amit nagyon vártam. Aki követ Instagramon, az már értesülhetett a Kína és Tajvan őrületemről.  Az ázsiai kultúrák közül ezek a térségek vonzanak leginkább. Nos, megmondom őszintén picit nagyobb durranásra számítottam, több utcadekorációra, nagyobb zsivajra. Nagyon sok ázsiai étterem sorakozott fel a városrészen, egyik hely se büszkélkedhetett sok vendéggel és minden mintha egy picit belassult volna. A számos tradicionális kínai kapu, a bolttáblák, az elenyésző lampionok száma és néhány kínai kisbolt azért meghozta a hangulatom. Számomra az este fénypontja egyértelműen a Yifang Tawain Tea-ben volt, ami egy olyan kis sarki büfé, ahol különleges, gyógynövényes tajvani teákat lehet kapni. Én itt teljesen bezsongtam, beálltam a sorba és annyira sokkban voltam, hogy azt se hallottam meg elsőre, hogy amit rendeltem, az elfogyott. Végül egy Pouchong Green Tea-t választottam cukor nélkül. Nekem nagyon ízlett és a dobozát is elhoztam haza, emlékbe.




PARLAMENT, BIG BEN, LONDON EYE


Második nap kora reggel nekiveselkedtünk a turistanapunknak.  Elsőnek egy Wargame boltban jártunk, majd a Parlamentet, a Big Bent és a London Eye-t vettük célba. Ezen a környéken mozogtunk és fedeztük fel, amit csak lehetett. Több helyen is láttam, hogy a belvárosban vannak leselejtezett taxik, amik hátsó része át van alakítva rögtönzött kávézóvá ez valamiért eléggé tetszett nekem. Pár utcaszakaszon üres, elhagyott bódék helyére cuki növények költöztek és ez a kis zöld sziget, a poros belvárosban igazán üdítő volt. Este végül elmentünk egy hatalmas gamer boltba és a Primark-ba is.





A London Eye 27 fontba került, viszonylag elég gyorsan feljutottunk, viszont ha tehetitek akkor online váltsatok jegyet, mert valamennyivel olcsóbb. A látvány elképesztő, 30 perc a menetidő és a kapszulákból igen jó képeket is lehetett készíteni. A jegy mellé vettünk egy 4D-s moziélményt, ami egy 5 perces kisfilmet foglal magában. A kis imázsfilm az érzelmek játéka volt, szép és igényes felvételekkel, a hangulat fokozása miatt kiemelném, viszont nem volt egy hatalmas durranás sem ennek ellenére.



Remélem tetszett nektek a londoni beszámoló első része, jövő héten a Harry Potter Stúdióról lesz bővebb bejegyzés!

Puszi, Szofi
szeptember 15, 2018 2 megjegyzés
A mai bejegyzésem, ahogy láthattátok is, ismét egy interjú lenne. Ezúttal egy csodás kerámikus párost szeretnék bemutatni nektek, név szerint Asbóth Szaffit és Bodnár Flórát, a Susu kerámia képviseltetésében. A Susu márka, két művészkedvelő lány brand-je. Asbóth Szaffi művészettel kapcsolatos tanulmányait textil vonalon kezdte, Flóra pedig művészettörténelmet hallgatott az egyetemen. A két barátnő végül létrehozott egy olyan kerámia márkát, amiben 100%-osan megmutatják önmagukat. A kerámiák, amiket a lányok készítenek nagyon különlegesek, egyedi szín-,forma,-és mintatervezésük van. Én nagyon kedvelem a különféle egyedi tálakat, bögréket, tányérokat és ha ezeknek külön is lelke is van, akkor aztán végképp szerelem. Fogadjátok szeretettel a lányokkal készített interjúm és lessétek meg a csodás alkotásaikat.
1. Kedves lányok, hogyan indult a barátságotok, hogyan találtatok egymásra?
Már régóta ismertük egymást, amikor felmerült bennünk a közös munka gondolata . Leginkább azért , mert úgy éreztük a stílusunk és érdeklődésünk nagyon hasonló. Körülbelül egy és fél éve kezdtünk el együtt dolgozni, azóta pedig barátok lettünk, van egy saját műhelyünk és együtt is lakunk . Szóval elég jól mennek a dolgok .
2. Hogy lehet az, hogy két különböző művészeti ágból egy harmadik született általatok? Hogy indult a kerámiázás és a Susu márka?
A Susu és a kerámia tulajdonképpen úgy indult, hogy leültünk beszélgetni és gondolkoztunk mibe vághatnánk bele együtt. Mivel rendelkezésünkre állt egy kemence , a kerámia tűnt a legjobb döntésnek . Azóta kiderült , hogy többek között azért is volt ez nagyon jó ötlet , mert itt az elejétől a végéig mindent mi csinálunk . Tehát, nemcsak a formázásról vagy csak festésről , mintatervezésről van szó, hanem az egész folyamatról. Valószínű egyébként, hogy akármibe vágtunk volna bele , mindent így csináltunk volna a végen.
3. Hogyan sikerül összehangolni a munkálatokat? Ki miért felel? Melyikőtök a tervező és melyikőtök a megvalósító?
Mindenre hagytunk / hagyunk időt. Talán nem minden szempontból ez a legcélravezetőbb taktika, de így tudta magát kiforrni az, ahogy dolgozunk . Mindketten mindennel foglalkozunk, mindketten alkotunk, szépen eloszlanak a feladatok . 

4. Milyen stílust képviseltek? Rengeteg kerámián megjelenik az arc, mint motívum. Ezzel mit akartok üzenni, miért vannak kiemelve a különféle érzékszervek a munkáitokon? (orr,szem...)
Nem tudjuk meghatározni a stílusunkat, csak azt tudjuk hogy nekünk nagyon tetszik. Pontosan érezzük, hogy mi az, ami túl sok, mi az ami kevés, ami túlságosan egy irányt képvisel , a vásárokon az asztalunkat is biztos kézzel rendezzük be, és, ami a legszebb, hogy mindketten ugyanazzal a biztos kézzel. Pontosan értjük egymást. Ez egy nagyon szerencsés helyzet. Az arcok is ilyenek, mindketten sokat rajzoltunk szemeket, kezeket, arcokat és most, van egy felület, ahol ezeket megmutathatjuk.
5. Ki a fő célközönség számotokra?
A célközönségünk sem pontosan meghatározott, mindenki aki szereti a dolgainkat, aki szereti az elrejtett apró részleteket, a létisztultságot, de akit nem zavar, ha egy felület nem teljesen egyenletes, ha látszanak rajta a kezeink nyomai. Egyelőre úgy tűnik, hogy nagyon sokféle ember vasáról tőlünk, ami szuper mert egyébként sem akarunk általánosítani azzal kapcsolatban, hogy kik érdeklődnek a Susu iránt .

6.  Ha az embernek van egy társa, akivel közös vállalkozást, márkát vezet, akkor elengedhetetlen, hogy a háttérben mégis legyen egy főnök. Nálatok ki az, aki inkább a vezér szerepet tölti be?
Érdekes kérdés , és tényleg őszintén azt tudjuk válaszolni rá , hogy nincsen főnök , vagy főnökebb főnök. Reméljük akkor sem lesz, ha már sokkal nagyobban kell gondolkodnunk . Egyelőre minden teljes egyetértésben és egyensúlyban halad , de erre persze vigyázni kell . Sokat beszélgetünk , sok időt töltünk együtt és elég jól tudunk bocsánatot is kérni , ha valami félrement .

7. Hol lehet beszerezni a termékeiteket?
A Susu keramika most a Repertoryban , a Stilboltban , és a Cikk cakk stúdióban vásárolható meg , illetve nálunk , és tőlünk rendelhető . Szóval gyertek át hozzánk ha van kedvetek .

8. Mik a jövőbeli célok? Láttam, hogy júniusban megjelent veletek egy cikk a Lakáskultúrában, hogy érzitek, a magyar kézműves piacra egyre nyitottabbak az emberek és a magazinok?
Egyre több az igényes designbolt Budapesten , és az emberek is érdeklődök . A magunk és környeztünk nevében azt mondhatjuk , hogy , igen , nyitottak az emberek.
Ti mennyire vagytok oda a különlegesebb kerámiákért?


szeptember 01, 2018 No megjegyzés
Newer Posts
Older Posts

Felhőcske



Szofi vagyok, egy fiatal lány, aki oda van a magyar divatért és ezt a rajongását szeretné másoknak is átadni. Az oldalammal az a célom, hogy olyan tehetséges alkotókkal ismertesselek meg benneteket, akik bár itt élnek köztünk mégsem kapnak elég figyelmet. Szeretném eloszlatni azokat a tévhiteket is, hogy a legtöbb dizájn termék megfizethetetlen árral rendelkezik, holott rengeteg tervező pont azért, hogy megismerjük a minőség és a magyar kreativitás ötvözetét, elérhető áron kínál.

#keresdamagyardizájnt

@keresdamagyardizajnt

Iratkozz fel!

Legutóbbi Bejegyzések

Kövess a Facebook-on is!

Könyvtár

  • ►  2019 (21)
    • ►  augusztus (2)
    • ►  július (2)
    • ►  június (4)
    • ►  május (2)
    • ►  április (1)
    • ►  március (1)
    • ►  február (7)
    • ►  január (2)
  • ▼  2018 (41)
    • ►  december (3)
    • ►  november (3)
    • ►  október (4)
    • ▼  szeptember (3)
      • Környezettudatos magyar dizájn II.rész
      • Európán belül: London I.rész
      • Interjú:Susu kerámia
    • ►  augusztus (4)
    • ►  július (5)
    • ►  június (5)
    • ►  május (2)
    • ►  április (3)
    • ►  március (3)
    • ►  február (3)
    • ►  január (3)

Created with by ThemeXpose